Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci

W roku  szkolnym 2016/2017 realizujemy w naszym przedszkolu jeden z kierunków polityki oświatowej państwa "Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci".

I półrocze 2016/2017

- codzienne czytanie wierszy, opowiadań i baśni

- współpraca z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Julianpolu - wychowankowie czytali i przedstwiali teatrzyk w grupie Słoneczka

- uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach czytalli w myśl programu Cała Polska Czyta Dzieciom "Poczytajmy"

- był realizowany tydzień Baśni w każdej grupie wiekowej

- dzieci poznały budowę książki i same ją tworzyły w grupie Słoneczka

II półrocze

Nauczyciele grup: Słoneczka, Muchomorki, Gwiazdeczki zaplanowali wspólne czytanie dzieciom.

W miesiącu marcu czyta P. M. Słomian

w miesiącu kwiecień czyta P. L. Krawczyk

w miesiącu maju czyta P. E. Grzelińska

w miesiącu czerwiec czyta P. J. Filak

W marcu czytała P. Słomian opowiadanie pt. "Zawitała wiosna" Anny Onichimowskiej.

Dzieci poznały nazwy ptaków i kwiatów, które budzą wiosnę. Odpowiadały na pytania. Oglądały altas ptaków. Wykonały ilustrację do wysłuchanego opowiadania.