18 - 20.11.2020 Temat tygodnia: Dzień Pluszowego Misia

Temat: Gramy dla naszych misiów.

Zajęcia społeczno-plastyczne – sen Misia.

1. Opowieść ruchowa „Sen Misia”. Dzieci słuchają i tworzą ruchy.

Tego wieczoru Miś był bardzo zmęczony, dlatego postanowił położyć się wcześniej spać. Gdy tylko zamknął oczy…, przeniósł się na… statek, który płynął pełnym morzem!

Coś niesamowitego! Miś był kapitanem tego statku! Stał za okrągłym sterem. Poruszał nim raz w prawo, raz w lewo. Na głowie miał czapkę kapitańską z granatowym daszkiem. Nagle statek zaczął płynąć bardzo szybko, bo morze zrobiło się niespokojne. Nadciągał sztorm. Przerzucało misia z lewej strony na prawą i odwrotnie. Zaczęło padać, i to jak! Miś-kapitan szybko włożył płaszcz żeglarski i założył kaptur. Odważnie płynął dalej, pewnie sterując statkiem. Po jakimś czasie fale uspokoiły się, deszcz ustał, a na niebie pojawiła się ogromna tęcza…

Nic dziwnego więc, że rano Miś wstał z łóżka wesoły.

1. Zabawa konstrukcyjna „Statek misia” – tworzenie konstrukcji statku z kartonów i pudełek.
  2. Statki z recyklingu - Moje Dzieci Kreatywnie

2. Praca plastyczna „Czapka kapitana”. Wykonanie czapki z papieru lub gazety według pomysłów rodziców i dzieci.

Jak zrobić czapki z papieru własnymi rękami. Jak zrobić czapki z gazety.  Robienie papierowych czapek instrukcje krok po kroku

Zajęcia umuzykalniające – koncert dla pluszaków.

1. Urządzenie dla wszystkich domowych misiów-pluszaków prawdziwego koncertu. Przytulanki zostają posadzone w taki sposób, aby tworzyły widownię jak w prawdziwej sali koncertowej. Dziecko wybiera sobie instrument dostępny w domu lub przedmiot, który może go zastąpić i będzie grał akompaniament do piosenki „Spacer po dywanie” (dzieci znają już tą piosenkę).